2012 m. vasario 1 d., trečiadienis

Snoro reikalai gali tapti konservatorių gelbėtojais

Kurį laiką teko stebėti vis labiau žemin besiritantį Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), t.y, konservatorių populiarumo tarp Lietuvos piliečių smukimą. O ypač jų lyderio A. Kubiliaus  neregėtas reitingų žemumas.  Tačiau pastarosiomis dienomis pastebėjau šiokių tokių pokyčių.

Vis netyla "Snoro" banko reikalai, o ypač verda aistros dėl opozicijos inicijuotos  "Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl Lietuvos Respublikoje veikiančių komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir situacijos bankrutuojančioje akcinėje bendrovėje banke "Snoras" išsiaiškinimo sudarymo". Vis tik pirmadienį seimas nusprendė leisti įkurti šią komisiją, kuri turėtų atsakyti į 15 klausymų, su kuriais skaitytojai gali susipažinti seimo puslapyje.  Ar ši komisija taps išskirtiniu atveju ir tikrai nuveiks kažką apčiuopamo pamatysime birželio 1d. 

Tačiau fone visų šių rietenų dėl komisijos ir socialdemokratų bei konservatorių konfrontacijos šį bei tą pastebėjau. Konservatorių populiarumo kreivė vėl pradeda kilti. Tokią įžvalgą dar sustiprino ir visai šviežiai atlikta apklausa. Nors prieš tris dienas, kitos firmos, atlikta apklausa, demonstruoja skirtingus rezultatus, tačiau abi apklausos vis tiek konstatuoja konservatorių populiarumo kilimą, lyginant su prieš keletą savaičių atlikta apklausa. Aiškiai matyti, kad sausio 17 d. TS-LKD palaikė vos 5% apklaustųjų, o sausio 28 - osios ir 31 - osios apklausų duomenys svyruoja  nuo 8,3% iki 9,2%. Šiek tiek skepsį kelią skirtingos apklausas atlikusios firmos bei, kaip žinia, kiek sumenkinusi pasitikėjimą jomis, plačiai nuskambėjusi apklausa: "kas geriau laisvė ar ekonominė gerovė?" Tačiau nedrįsčiau visiškai atmesti pateiktų duomenų. 

Taip pat, gana nustebino ir šiandien klausyta Lietuvos radijo laida, kurioje kaip tik nagrinėjo įkurtosios komisijos reiklaus. Laidoje svečiavosi: V. Andriukaitis, K. Masiulis ir A. Maldeikienė. Pastarosios metu pasipylė klausytojų skambučiai, kurie išvien atakavo socdemus ir privertė nejaukiai pasijusti gerbiamą V. Andriukaitį, kuris vis niekaip negalėjo atsakyti į pateiktus žiūrovų ir laidos vedėjo klausymus. Galbūt tai irgi kiek atspindi kylantį pasitikėjimą konservatoriais, nes pastaruoju metu vis girdėdavau tik pilamą purvą ant pastarųjų. 

Suma summarum, visą šį TS-LKD reitingų augimą siečiau su "Snoro" reikalais, mat opozicija kiek susikompromitavo su tais visais komisijų kūrimais ir panašiai, o konservatoriai nežinia sąmoningai ar ne, bet atrodo, kad tai puikiai išnaudoja savo naudai.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą